KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4036037
nr 403 6037
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Oljemålning , Märtha Bolin-Clason (1902-1988), signerad och daterad 1939, pannå 38 x 46 cm
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 3 april 2006
300 kr
550 kr
400 kr
500 kr
650 kr
650 kr
ledande budet*
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason